Akademia z okazji Święta Niepodległości

Polska, Ojczyzna, Moje miejsce

Lata niewoli to bolesny czas w historii naszego państwa. Polacy jednak nigdy nie tracili nadziei na odzyskanie niepodległości. Wierzyli, że znowu będą żyć w wolnej, niezależnej, ukochanej Polsce.

14 listopada uczniowie naszej szkoły uczcili 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości
(11 listopada 1918 r.). Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania Hymnu Polski. Następnie, dziewczęta z klasy V i VI w biało-czerwonych strojach i chłopcy (kl. IV-VI) jako ułani, zaprezentowali program artystyczny:
Polska, Ojczyzna, Moje miejsce, w którym pokrótce przedstawili młodszym koleżankom i kolegom niełatwą drogę do wolności naszej Ojczyzny. Pięknej recytacji towarzyszyły wyjątkowe polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów, przy akompaniamencie gitary. Była to niezwykle uroczysta i podniosła chwila.

Ewelina Mężyk