Akcja „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023”

Dnia 13 kwietnia 2023 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tropiszowie wraz z nauczycielami uczestniczyli, jak co roku w akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę 2023”. Szkoła została wyposażona w niezbędne do przeprowadzenia akcji worki i rękawiczki ochronne przez Urząd Gminy Igołomia- Wawrzeńczyce. W akcji tej, teren wokół szkoły oraz teren na górce w Tropiszowie został szczególnie wzięty pod lupę pod kątem zalegających śmieci. Śmieci zostały zebrane do specjalnych worków i złożone w kontenerze przy szkole. Dzieci entuzjastycznie podeszły do akcji i chętnie angażowały się do zleconej aktywności.
Akcja ta miała na celu uwrażliwienie młodych ludzi na temat dbania o środowisko, a wyjątkowo o teren lokalny. Zaobserwowano, że akcja edukacyjna ma przełożenie na zachowanie się społeczności lokalnej, ponieważ ilość śmieci zbieranych co roku jest coraz mniejsza.