Andrzejki u przedszkolaków

Z okazji Andrzejek w Przedszkolu również odbył się Bal Andrzejkowy. W dniu 23 listopada dzieci przyszły do przedszkola i przyniosły ze sobą przepiękne kolorowe stroje. Wśród nas w tym dniu byli m.in. wróżki, spidermany, batmany, kowboje, myszki Minnie, czarownice, kotki, żołnierze, kościotrupy, piraci, księżniczki, kawalerowie, królewny czy aniołki. Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się ze swoich przebrań, aż nie chciały ich ściągać na koniec dnia w przedszkolu Oczywiście nie obyło się bez wróżb wróżenie z kleksów czy kogo but pierwszy wyjdzie z sali?:-) Dzieci poznały w tym dniu co to są Andrzejki, tradycje, jak się je obchodzi i co oznacza charakterystyczny klucz?:-) nawet same wykonały kolorowe i błyszczące klucze andrzejkowe. Rodzicom bardzo dziękuję za przygotowanie pięknych strojów swoim pociechom.

Katarzyna Lelek