Czyste powietrze wokół nas - przedszkole

W drugim semestrze bieżącego roku starsza grupa przedszkolna realizowała program edukacji antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas" organizowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Głównym celem programu było zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy. W ramach tej akcji przedszkolaki uczestniczyły w pięciu zajęciach warsztatowych:
I.  Wycieczka W poszukiwaniu źródeł dymu
II. Co i dlaczego dymi?
III. Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
IV. Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
V. Jak unikać dymu papierosowego?
Kształtowanie wiedzy i rozwijanie zachowań profilaktycznych odbywało się przy akompaniamencie piosenki o Dinusiu, która od razu wpadła dzieciom w ucho. Nie zabrakło także zabaw ruchowych, plastycznych i relaksacyjnych. Mamy nadzieję, że projektowane znaczki "Nie pal przy mnie" na długo pozostaną w pamięci dzieci i rodziców.