Działalność Szkolnego Klubu Czytelniczego klas II i III

Od początku bieżącego roku kalendarzowego działalność Szkolnego Klubu Czytelniczego w klasach II i III opierała się na czytaniu pozycji książkowych, omawianiu ich oraz zdobywaniu odznak.

Zdobywanie odznak składa się z kliku elementów. Pierwszym z nich jest dokładne przeczytanie książki, drugim – wykonywanie zadań zawartych na karcie odznaki, trzecim- dokumentowanie wykonanych zadań, a czwartym potwierdzenie wykonania i uroczyste nadanie odznaki w klasie. Uczeń, który otrzyma odznakę ma prawo do noszenia jej na lewej piersi.

W klasie drugiej uczniowie zdobywali następujące odznaki:

1. Czarna owieczka – odznaka Opiekun Czarnej Owieczki

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Maciej Dziekan, Zuzanna Grzęba, Kacper Marczewski, Julia Trela.

1. Doktor Dolittle i jego zwierzęta – odznaka Przyjaciel Doktora Dolittle

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Kacper Boguta, Zuzanna Grzęba, Kacper Marczewski, Amelia Stępa, Julia Trela.

1. Pięciopsiaczki – odznaka Przyjaciel Pięciopsiaczków

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Kacper Boguta, Maciej Dziekan, Kacper Marczewski, Julia Trela.

1. 120 przygód Koziołka Matołka – odznaka Podróżnik u boku Koziołka Matołka

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Kacper Boguta, Maciej Dziekan, Zuzanna Grzęba, Kamil Maniak, Kacper Marczewski, Julia Trela.

1. O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów – odznaka Kompan zajączka Filipa

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Kacper Boguta, Zuzanna Grzęba, Maciej Dziekan, Kacper Marczewski, Julia Trela.

1. Zaczarowana Zagroda- odznaka Obserwator pingwinków – wymagania na odznakę i odznaki zostały opracowane przez uczennicę Zuzannę Grzębę.

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Kaper Boguta, Zuzanna Grzęba, Kacper Marczewski.

1. Kajtkowe przygody - Kompan Kajtka

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Kacper Boguta, Zuzanna Grzęba, Kacper Marczewski.

1. Oto jest Kasia - Dobry duch Kasi

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Zuzanna Grzęba.

1. Kubuś Puchatek – Strażnik Stumilowego Lasu

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Zuzanna Grzęba.

W klasie trzeciej uczniowie zdobywali następujące odznaki:

1. Dzieci z Bulleryn – odznaka Przyjaciel Dzieci z Bullerbyn

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Wiktoria Hrapek, Monika Wilk.

1. Anaruk, chłopiec z Grenlandii – odznaka Towarzysz Anaruka

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Wiktoria Hrapek, Gabriela Łoboda, Monika Wilk.

1. Karolcia - odznaka Wspólnik Karolci

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Gabriela Łoboda, Monika Wilk.

1. Szewczyk Dratewka – odznaka Pomocnik Dratewki

Uczniowie, którzy zdobyli odznakę: Gabriela Łoboda.

Największą aktywność w zdobywaniu odznak wykazali uczniowie klasy drugiej. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii celem zobaczenia zdobywców.

Izabela Lamparska