Dzień Ziemi w naszej szkole

21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Celem obchodów Dnia Ziemi było kształtowanie w uczniach postaw proekologicznych. Podczas zajęć oraz różnych aktywności uczniów tego dnia podkreślaliśmy jak ważne są nasze działania na rzecz środowiska. Klasa 0 obejrzała film edukacyjny ukazujący sposoby dbania o naszą planetę, wykonała prace plastyczne- Planeta Ziemia, sprzątała okolicę szkoły, a także namalowała na folii obraz czystej planety. Uczniowie klasy 1 tego dnia segregowali odpady, wykonali wspólną pracę plastyczną, a także sadzili kwiaty, których rozwój będą obserwować w najbliższych tygodniach. Uczniowie klasy 3 z okazji obchodów Dnia Ziemi wykonali mapę myśli dotyczącą ekologii oraz pracę plastyczną. Zasiali również warzywa, których wzrost będą obserwować, a spostrzeżenia zapisywać w Dzienniku Przyrodnika.