Gminny Dzień Sportu

Pod koniec czerwca Gminne Centrum Edukacji we Wawrzeńczycach zaprosiło uczniów wszystkich szkół w gminie na Dzień Sportu połączony z otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego. Zaproszono wiele znanych osób oraz filantropów zajmujących się wspieraniem aktywności sportowej. Boisko poświęcił ksiądz Infułat Jerzy Bryła. Po uroczystym przecięciu wstęgi uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy rozpoczęli rywalizację w kilku dyscyplinach. Nasi uczniowie musieli wykazać się sprawnym pokonywaniem slalomu, odbijaniem piłką do tenisa stołowego, przenoszeniem piłek na materacu oraz przelewaniem wody do wiadra na czas. W ostatecznej klasyfikacji uplasowaliśmy się na 1 miejscu. Dumni i nagrodzeni wróciliśmy do szkoły. Za rok postaramy się utrzymać zaszczytne miejsce na podium.