Jasełka i kiermasz świąteczny !

Jasełka w Szkole im. Stanisława Staszica w Tropiszowie

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W niedzielne popołudnie – 15 grudnia 2017r.- w sali widowiskowej w Tropiszowie zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice i dziadkowie uczniów, mieszkańcy wsi oraz przedstawiciele Samorządu. Szkoła Podstawowa w Tropiszowie była organizatorem Jasełek oraz kiermaszu świątecznego. Aula była wypełniona po brzegi. Tradycyjnie od wielu lat dzieci, rodzice i nauczyciele przeżywają ten dzień wspólnie. Uczniowie wszystkich klas, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci bezbłędnie opanowały wszystkie teksty, w pięknych strojach wzorcowo odegrały przydzielone im role. Poprzez swój krótki występ przypomniały zgromadzonej wokół nich publiczności na czym naprawdę polegają Święta Bożego Narodzenia. Jasełka  uczą, integrują  społeczność, wprowadzają w świąteczny  nastrój a także rozwijają  zdolności artystyczne.  Posiadają  również  walor  edukacyjny, gdyż  sprawiają, że dzieci lepiej poznają religijną historię Bożego Narodzenia, wspólnie uczestniczą w  przygotowaniach. Po przedstawieniu dzieci wspólnie odśpiewały piękne  polskie kolędy, po czym Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia  i zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w licytacji szopek oraz innych wspaniałych świątecznych rękodzieł. Podczas kiermaszu i licytacji można było nabyć piękne i oryginalne stroiki oraz inne bożonarodzeniowe ozdoby. Poprzez uczestnictwo w kiermaszu nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt. Były przepiękne ozdoby świąteczne, aniołki, stroiki, bombki, mikołaje, choinki i łańcuchy. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki.              Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, jak i gości naszej szkoły. Mogliśmy zrobić przedświąteczne zakupy, ciesząc oczy przepięknymi ozdobami, a podniebienia pysznymi wypiekami, przygotowanymi przez Rodziców, jak zawsze zaangażowanych i chętnych do pomocy.