Nasze sukcesy muzyczne

Stowarzyszenie Folklorystyczne „Kuźnia” pod przewodnictwem Daniela Küblera zorganizowało konkurs „PRZYSZLI MY TU PO KOLĘDĘ”. Zadanie uczestników konkursu polegało na przeprowadzeniu wywiadu (rozmowy) na podstawie pytań zawartych w kwestionariuszu, a było ich 32, ze starszą osobą, pamiętającą dawne zwyczaje i tradycje świąteczne regionu krakowskiego. Cały wywiad miał zostać nagrany i przekazany organizatorowi. Pytania były bardzo szczegółowe i tylko starsi ludzie, pamiętający dawne zwyczaje, o których dziś mało kto wie, mogli na nie odpowiedzieć.

Wyniki konkursu są dla nas bardzo radosne, uczeń kl. 4 Szkoły Podstawowej w Tropiszowie – Błażej Boguta zajął I miejsce!!!

Oto wyniki ogłoszone przez Komisję Konkursową:

Po ocenie materiałów nadesłanych przez 9. uczestników konkursu (3 w kategorii młodzieżowej oraz 6 w kategorii dziecięcej), komisja konkursowa (Daniel Kübler, Zuzanna Stawinoga, Tomasz Migdał) postanowiła przyznać:

W KATEGORII DZIECIĘCEJ
- 3 równorzędnie
I MIEJSCA: Błażej Boguta (SP Tropiszów), Kaja Kamińska (SP Igołomia), Dominik Dudziak.
II MIEJSCE: Kamil Bulanda (Igołomia)
III MIEJSCE: Alicja Paluch (SP Igołomia)

W KATEGORII MŁODZIEŻOWEJ
- I MIEJSCE: Mikołaj Bracha (Gimnazjum Igołomia)
- II MIEJSCE: nie przyznano
- III MIEJSCE: nie przyznano

Ponadto Komisja postanowiła przyznać WYRÓŻNIENIE dla Natalii Dudek (Gimnazjum Igołomia).

Dyplomy za udział otrzymują Katarzyna Ćwikła (Gimnazjum Igołomia) i Oskar Kościej (SP Tropiszów).

Nagrody zostały rozdane na Kiermaszu Świątecznym w Centrum Kultury i Promocji w Wawrzeńczycach dnia 18 XII 2016r.

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Joanna Ruchwa