Projekt Biblioteka Przedszkolaka w klasie 0

Z radością informujemy, że nasza zerówka uczestniczy w projekcie "Biblioteka przedszkola". Celem akcji prowadzonej przez fundację „Burza mózgów” jest zachęcenie dzieci i młodzież do czytelnictwa, ale w taki sposób, by łączyć pokolenia. Zgodnie z założeniami programu dzieci w świat literatury przenoszą dziadkowie.
            Zatem na spotkanie inauguracyjne, które w naszej grupie prowadził pan Łukasz Dębski, zaproszona została babcia Kubusia Górnego - pani Renata Górna. Nasz Gość przeczytał dzieciom opowieść pt. „Gruffalo” autorstwa J. Donaldson i A. Scheffler. Po omówieniu treści utworu rozpoczęły się warsztaty plastyczne, typograficzne rozwijające myślenie abstrakcyjne. Dzieci wykonywały swój autoportret wykorzystując pieczątki z literami.
            Zajęcia dostarczyły dzieciom wiele radości. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od prowadzącego kuferek z dziesięcioma nowymi książeczkami, z którymi będą zapoznawać się w ciągu kolejnych trzech miesięcy.

/p. A.Król/