Szkolenie dla uczniów z udzielania pierwszej pomocy

7 lutego 2024 roku uczniowie klas 0-VIII uczestniczyli w szkoleniu z podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przeprowadził ratownik medyczny ze Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie. Szkolenie podzielone było na część teoretyczną oraz praktyczną. Uczniowie w bardzo ciekawy i łatwy do przyswojenia sposób zostali wprowadzeni w temat bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Następnie pan ratownik przeprowadził instruktaż udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu, przy pomocy którego uczniowie mieli okazję poćwiczyć ustalony schemat udzielania pomocy poszkodowanemu. Pan ratownik wyjaśnił również czym jest defibrylator, a także w jaki sposób i kiedy go należy używać. Dzięki takim zajęciom nasi uczniowie uczą się odpowiedzialności za siebie i innych.