Szkolny Dzień Matematyki

W dniu 20 marca 2023 w Szkole Podstawowej w Tropiszowie odbył się Szkolny Dzień Matematyki.

Na wstępie uczeń klasy V Szymon Luty przedstawił postać słynnego matematyka Pitagorasa. Potem uczniowie klasy V zaprezentowali dowcipy matematyczne. Później uczennice Oliwia Morsztyn, Karolina Stokłosa i Julia Wilkosz zarecytowały wiersz Wisławy Szymborskiej "Liczba π". Po tej krótkiej części artystycznej uczniowie klas I-VIII, przystąpili do zmagań matematycznych. Pracowali w grupach, rozwiązywali zagadki, rebusy, krzyżówki, figle z zapałkami. W tych konkurencjach pierwsze miejsce zajęła grupa "Kotów".

Na zakończenie uczniowie rywalizowali o tytuł "Mistrza Matematyki". W kategorii klas "Mistrzami Matematyki" zostali:

Kl. I- Wojciech Gądek

kl. II- Jakub Kokosiński

Kl. III- Amelia Gwóźdź

Kl. IV- Grzegorz Tretko

Kl. V- Artur Lorant

Kl. VI- Faustyna Wilk

Kl. VII- Konrad Cioś

kl. VIII- Zuzanna Grzęba.

Szkolny Dzień Matematyki zakończył się wręczeniem wszystkim uczniom nagród przez Panią Dyrektor Magdalenę Gudowską- Betta. W komisji konkursowej brali udział: p. Celina Sasnal i ks. Michał Widła.

Szkolny Dzień Matematyki przygotowali: p.Urszula Pokrońska, p. Agnieszka Król, p. Urszula Kamień.