„Książka – przyjaciel prawdziwy”

Zakończyliśmy szkolny etap Konkursu Czytelniczego „Książka – przyjaciel prawdziwy”. Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i ogólnopolskiego. W pierwszym z nich uczniowie musieli wykazać się zdolnościami aktorskimi oraz dobrą znajomością fabuły książki pt: „Wyprawa do Kryształowej Groty” . W eliminacjach klasowych wyłoniliśmy drużyny składające się z 3 osób, które następnie rywalizowały ze sobą w konkursie szkolnym. Następnie nagraliśmy scenkę teatralną, którą przygotowała zwycięska drużyna, a film przesłaliśmy do Organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu. Teraz nie możemy doczekać  się wyników. Jeśli uda nam się wygrać, pojedziemy na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie wyruszymy w podróż po krainie Solilandii. Wszyscy trzymamy mocno kciuki!

Poniżej prezentujemy filmik zwycięskiej drużyny, w którym wystąpili:

Eryk Łuczywo jako Solek
Kinga Kukuła jako Królowa Ba-Zal
Paulina Świeczka jako Alusia

Pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom, a w  szczególności p. Aleksandrze Łuczywo, p. Agacie Kukule i p. Annie Świeczce, za przygotowanie dzieci do występu, pomoc  w wykonaniu strojów dla dzieci i mobilizowaniu ich przy tworzeniu plakatów i transparentów dopingujących swoje klasy.

Nie udałoby się nam nakręcić filmu, gdyby nie życzliwe wsparcie nauczycieli p. Izabeli Wilkosz i p. Karoliny Piątek.

Zapraszamy do obejrzenia filmu konkursowego:

Serdecznie dziękujemy!

Agnieszka Król i Anna Szczęch