„Książki naszych marzeń”

Nasza szkoła bierze udział w konkursie pt: „Książki naszych marzeń” organizowanym  przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Konkurs umożliwia uczniom wybór książek, o przeczytaniu których marzą. Lista wybranych książek może liczyć nawet 50 pozycji. Następnie uczniowie muszą nakręcić krótki film, w którym przekonają MEN, że to właśnie nasza szkoła powinna wygrać. Jeśli im się to uda do szkolnej biblioteki trafią wszystkie książki z listy!

Uczniowie naszej szkoły lubią i chcą czytać. Niestety ze względów finansowych w księgozbiorze naszej biblioteki niewiele jest najnowszych publikacji. A te właśnie cieszę się największym powodzeniem. Dlatego na wieść o konkursie dzieci z radością przystąpiły do pracy. Jeśli jesteście ciekawi, co kosmita robił w naszej szkole koniecznie obejrzyjcie film, który powstał przy udziale uczniów klas I-III oraz uczennicy klasy VI. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Agnieszka Król i Anna Szczęch. Za pomoc i współpracę dziękujemy pani Karolinie Piątek.

Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać Ministerstwo, a wówczas Czarodziej nie będzie już musiał więcej używać swoich magicznych sztuczek!

Klikając na poniższy link można obejrzeć film:

W filmie wystąpili:

Martyna Płaszewska – nauczycielka
Błażej Boguta – Detektyw  („Detektyw Pozytywka” Grzegorz Kasdepke)
Kamila Gwóźdź –  Solek („Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata” Beata Kołodziej)
Wiktoria Hrapek – Księżniczka („Przygody królewny Florentynki” Katarzyna Ziemicka)
Bartosz Grzęba – Pirat („Ratunku piraci” Mauri Kunas)
Kinga Kukuła – Pipi („Pipi Pończoszanka” Astrid Lindgren)
Emilia Wilka – Czarodziej („Czarodzieje mogą wszystko” Dariusz Chwiejczak)
Gabrysia Łoboda – Kosmita („Kosmiczni odkrywcy. Franio i jego babcia” Grażyna Bąkiewicz)
Oskar – Król