Wigilia szkolna 22 grudnia

22 grudnia 2016 r. zebraliśmy się całą społecznością naszej szkoły na sali konferencyjnej, by złożyć sobie przedświąteczne życzenia i spędzić wspólnie czas. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”, zapalenia świecy przez panią dyrektor i pana Stanisława Gasa oraz odczytania fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa przez przewodniczącą szkoły. Następnie nadszedł czas na połamanie się opłatkiem i życzenia. Tuż po nim długo wyczekiwany punkt programu – barszczyk z uszkami. Po tradycyjnych obrzędach nadszedł czas na część programową wydarzenia. Każda klasa wzięła udział w bożonarodzeniowym quizie. Po wylosowaniu koloru swojego pytania w danej turze udzielała na nie odpowiedzi. Nie zbrakło także pytań z cyklu „Jaka to kolęda?”, gdzie po usłyszeniu fragmentu melodii należało zgadnąć o jaki utwór chodzi. Za prawidłową odpowiedź przydzielane były słomki, z których na zakończenie każda klasa ułożyła gwiazdę betlejemską. Kolędowaliśmy, rozmawialiśmy i spędzaliśmy miło czas. Podsumowaliśmy również szkolny konkurs plastyczny na „Ozdobę świąteczną”.

Izabela Lamparska

Więcej zdjęć w Galerii.