Święto Matematyki

Matematyka królową nauk, każdy o tym wie,lecz trudnym przedmiotem jest. Aby zachęcić uczniów z naszej szkoły do nauki i pokazać, że matematyka da się lubić przygotowaliśmy Święto Matematyki. Uczniowie dzielnie zmagali się z konkurencjami matematycznymi. Młodsza grupa- klasy I-III,musieli podołać tabliczce mnożenia i jej tajnym sekretom. Wyłoniliśmy MIstrza tabliczki mnożenia- Kamila Maniaka z klasy III oraz wicemistrzynię- Amelię Stępę, również z klasy III. Reszta uczestników walczyła do samego końca, lecz mistrz może być tylko jeden. Dla oderwania się od rzeczywistości, uczniowie klasy I wymyślali i układali rozmaite figury i bryły z klocków. Następnie układalismy puzle, ale nieco inne niż powszechnie znane- czyli tangramy-  składajace się z figur geometrycznych. Wszyscy świetnie się bawili i otrzymali drobne upominki.

Grupa starsza- klasy IV-VII zajmowała się innymi rzeczami. Powszechnie znane z języka polskiego dyktando, przerobiliśmy na Dyktando matematyczne. Zwycięzcami i mistrzami cyrkla i ołówka okazały się:

I miejsce- Maria Kura z klasy V

II miejsce -Julia Wieczorek z klasy VII

III miejsce-  Emilia Wilk z klasy V

Kolejną konkurencją był konkurs "1 z 10". W naszym przypadku z pytaniami matematycznymi zmagało się 14 uczestników. Wszyscy dzielnie walczyli i starali się udzielić prawidlowych odpowiedzi. Uczniowie uzyskali następujące wyniki:

I miejsce Paulina Świeczka- kl. VI

II miejsce Monika Wilk- kl. IV

III miejsce Marcin Świeczka- kl. IV

Trzecie i ostatnie zadanie,było wcześniej znane i zadane. Było to samodzielne wymyślenie gry matematycznej w której zwyiężyły dziewczęta z klasy V: Emilia Wilk, Oliwia Cieraszewska iMaria Kura. Drugą lokatę otrzymały Martyna Kościej i Oliwia Adamczyk a na ostatnim schodku podium znalazły się Gabriela Łoboda i Martyna Słodowska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zapraszamy do udziału w konkursach w nastenym roku :)