Święto niepodległości

9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie z klas IV-VI recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały pieśni niepodległościowe. Coroczne szkolne akademie niepodległościowe,przypominają dzieciakom o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach historii Polski. Kultywują pamięć o tamtych radosnych dla Polski listopadowych wydarzeniach. Akademia została przygotowana przez Panią mgr Annę Kozik i Panią mgr Joannę Ruchwę.

12 listopada miała miejsce w szkole próbna ewakuacja. W tym roku ewakuacja odbyła się bez udziału OSP Tropiszów. Mimo zaskoczenia, dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-VI, w sposób szybki i sprawny pod kierownictwem swoich nauczycieli opuściły swoje klasy i zachowując spokój wyszły z  budynku szkoły. Po szybkim sprawdzeniu stanu liczebnego poszczególnych klas, dzieci wróciły do szkoły. Całość została przeprowadzona pod kierownictwem Pani dyrektor mgr Danuty Kawki.