Wycieczka do Ojcowa, klasa piąta

19 października 2016 r uczniowie z klasy 5 z naszej szkoły podstawowej pod opieką wychowawcy oraz uczniowie z kl. 4, 5 i 6 SP z Kościelnik odbyli wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego w celu poznanie OPN, jego środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii. Wyjazd miał na celu  upowszechnianie wśród uczniów zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystanie z zasobów przyrody, podnoszenie sprawności fizycznej - upowszechnienie form aktywnego wypoczynku, akcentowanie zależności między wypoczynkiem czynnym a zdrowiem fizycznym i psychicznym. Podczas wycieczki uczniowie poznawali zasady bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach.
Trasa wycieczki prowadziła przez Park Zdrojowy, Maciejówkę, Wylot Doliny Sąspowskiej, Stawy Rybne, Jonaszówka do Jaskini Łokietka, a potem przez Bramę Krakowską, Jaskinię Krowią...
Na koniec zwiedziliśmy Zabytkowy Młyn Boroniówka, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie tradycyjnego sposobu mielenia mąki.
Ojcowski Park Narodowy - najmniejszy z polskich parków -jest szczególnie piękny jesienią, o czym mogliśmy się sami przekonać na tej wycieczce. /ASJ/