Wycieczka Przedszkolaków do Klockolandu

W dniu 20.06.2016r. dzieci z Naszego Przedszkola wybrały się na wycieczkę do krakowskiego Klockolandu Organizatorem pierwszego w Krakowie Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND jest grupa młodych pasjonatów nauki. Przygotowania i budowa eksponatów z klocków LEGO zajęły ponad 1,5 roku. Sporo konstrukcji zawiera aż kilka tysięcy elementów! Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na stworzenie fascynującego projektu jakim jest KLOCKOLAND. Wyjazd sprawił dzieciakom wiele radości, z pewnością miały co opowiadać. Dzieci brały udział w warsztacie: „Niezwykły Świat Wynalazków”

Mali Odkrywcy zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Skonstruowali także wagę szalunkową, którą samodzielnie przetestowali. Podczas pobytu w strefie interaktywnej spędzili czas na aktywnej zabawie. Projekt składał się z trzech części zajęciowych:

– Prelekcja z wynalazków,

– Zespołowe konstruowanie wynalazków,

– Zabawa w strefie interaktywnej.

Gorąco polecamy wyjazd innym dzieciom. Na pamiątkę wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali breloczek z klockiem lego do swoich przedszkolnych plecaczków.

Katarzyna Lelek