Wycieczka uczniów klas I-III do Kopalni Soli w Bochni

28 kwietnia uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do najstarszej Kopalni Soli w Bochni. W unikatowym labiryncie solnych korytarzy czekało na nas wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni szybem Cambi był wielkim przeżyciem. Pod okiem przewodnika  zwiedzaliśmy kopalnię oraz odbyliśmy przejazd podziemną kolejką. Za pomocą interaktywnych inscenizacji oraz słuchowisk przekazana została nam wiedza o historii kopalni, średniowiecznych technikach wydobywczych, pracy górnika, zwyczajach górniczych oraz codziennym życiu kopalni. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie Kaplicy św. Kingi. Trasę wycieczkową zakończyliśmy aktywnym spędzeniem czasu w największej z podziemnych komór, komorze Ważyn ok. 250 metrów pod powierzchnią ziemi.  Chłopcy w wolnym czasie zagrali mecz piłki nożnej.  Poznawanie „podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą. Dzięki tej wycieczce doceniliśmy ciężką i bardzo niebezpieczną pracę górników.