X DEKANALNY KONKURS POEZJI RELIGIJNEJ

22 marca 2024r. w Szkole w Glewcu odbył się X Dekanalny Konkurs Poezji Religijnej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. mjr Stanisława Szymachy w Glewcu  przy współpracy z Parafią Rzymskokatolicką pw. Narodzenia NMP w Igołomi.  Udział wzięło 42 uczestników z 11 szkół i przedszkoli. Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie na szkolnym etapie eliminacji. Zakwalifikowani uczestnicy oceniani byli z podziałem na grupy wiekowe. Ocenie podlegał dobór repertuaru, interpretacja utworu, technika wykonania i ogólny wyraz artystyczny.

Poziom występów był bardzo wysoki, ale uczniowie naszej szkoły wspaniale się zaprezentowali i każdy z nich odniósł sukces w swojej kategorii wiekowej. A oto zestawienie wyników konkursu:

• Kategoria przedszkola i klasy „0”

I miejsce – Iga Gwóźdź

II miejsce – Nikola Łoboda

Wyróżnienie – Aleksandra Sroga

• Kategoria klas I-III

I miejsce – Karol Konopski

II miejsce – Lena Łoboda

• Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Damian Pacula

III miejsce – Kacper Skrzypek

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy dalszych sukcesów.